מתקנים מתנפחים

לחברת מ.נס הפקות מגוון רחב של מעל 60 מתקנים מתנפחים להשכרה!

כל מה שנותר לעשות זה לבחור את המתנפחים המתאימים לך… ברחבי האתר תוכל לצפות במגוון אטרקציות לאירועים – האטרקציות הכי חדשות בשוק!

קצת על בטיחות המתקנים

מתקנים מתנפחים להשכרה הם מתקני שעשועים ניידים המתבססים על אספקה שוטפת של לחץ אוויר כדי לשמור על צורתם. בבואכם להזמין מתקנים מתנפחים, קודם כל ודאו שהספק הוא קבלן מוכר או בעל עסק מורשה שיש לו רישיון עסק בתוקף.

עדיף ספק מנוסה ובעל ניסיון. ודאו שיש לו פוליסת ביטוח בתוקף שתכסה פגיעות, במידה וחס וחלילה יהיו. כמו כן, במהלך הארוע חייב להיות במקום מנהל ארוע בעל תעודת הכשרה בתוקף והכשרה כמגיש עזרה ראשונה.

לפני תחילת הפעילות

מפעילי מתקנים מתנפחים להשכרה אמורים להגיע לפחות חצי שעה לפני תחילת הפעילות כדי לארגן את כל מה שצריך. ודאו שלכל מתקן מתנפח שהזמנתם יש תיק מתקן מסודר עם אישורי בדיקות שנתיות והוראות היצרן.

ליד כל מתקן או קבוצת מתקנים יש לשים שלט עם הגבלות והוראות הבטיחות. הקמת המתקן תיעשה בשטח ישר ופתוח, ללא עצים, חפצים חדים או מכשולים אחרים. יש לדאוג לרווח של חמישה מטרים לפחות בין מתקנים.

כמו כן, מנהל האירוע חייב לתדרך את מפעילי המתקנים לפני כל אירוע ולרענן להם את תקנות הבטיחות הכלליות והספציפיות לכל מתקן.

מנהל האירוע אחראי לכך שלפני הפעילות כל מתקן מתנפח ייבדק. יש לבדוק בין היתר את תקינות היריעות והתפרים, שלחץ האוויר מותאם להגדרות המתקן, שהכול מעוגן לקרקע כפי שצריך ושהמפוח תקין, מחובר היטב ולא נגיש. באחריות המנהל להורות על ביצוע בדיקות מיוחדות נוספות במקרה של מזג אוויר או תנאי שטח בעייתיים כגון רוחות חזקות, קרקע חולית לא יציבה וכדומה.

אחת הבדיקות החשובות ביותר זו בדיקת החשמל. יש לדאוג שרק למנהלי האירוע תהיה גישה למקורות אספקת החשמל, ושכבלי החשמל תקינים, מקובעים ויציבים, ולא חשופים לקהל או חוסמים מעברים. כשמדובר במתקנים מתנפחים למים, יש להרחיק את כבלי החשמל מהמים ככל האפשר ולדאוג למפוח עמיד למים.

מתקנים מתנפחים – מה קורה בזמן האירוע?

לכל מתקן מתנפח חייב להיות לפחות מפעיל אחד. הם אחראים לשמור על הגבלות הגיל, המשקל, כמות האנשים, הסדר הכללי וכדומה. בים או בבריכה מעל 80 סנטימטר, על המפעילים לוודא שכל משתמש יודע לשחות. המפעילים, דרך אגב, חייבים להיות מעל גיל 16.

בכל חשש לאי תקינות, פציעה או בעיה אחרת, על המפעיל לעצור את פעילות המתקן, ולקרוא למנהל האירוע.

פרטים נוספים ניתן לקרוא ב"נוהל הפעלה של מתקנים מתנפחים" אשר הוציא משרד החינוך, התרבות והספורט.

לתכנון האירוע הבא שלכם - דברו איתנו עוד היום!

© כל הזכויות שמורות למ.נס הפקות בע"מ

בניית אתר ע"י חברת קורנגה בע"מ

WhatsApp chat